חיזוק שרירי בטן

מעבר לפנטזיה על בטן שטוחה' כמה באמת אתם יודעים על החשיבות העצומה שיש לשרירים אלו?חיזוק שרירי בטן

שרירי הבטן אצל גברים ונשים כאחד, הנם קבוצת שרירים משמעותית ביותר המבצעת כמה פעולות עיקריות:

  • מהדקת את האיברים הפנימיים שיהיו אסופים
  • מהווים מעין "קיר" חיצוני המגן על הבטן מפגיעות
  • מסייעת לפעולת הנשימה
  • תומכת בפלג הגוף העליון ומסייעת ביציבה נכונה

שרירי הבטן מחולקים לשלוש קבוצות:

  • השריר הישר-בטני – הממוקם במרכז הבטן ועד לחלק התחתון שלה, כן זה שאם עובדים עליו נוצרות "קוביות"…שריר זה כאשר הוא מוחזק שומר עלינו שנהיה יציבם ולא שפופים.
  • השרירים האלכסוניים (גדולים/קטנים) – הנמצאים בצידי הבטן , מסייעים לסרעפת בתהליך הנשימה והם אלו שעובדים כאשר מבצעים פיתול או כפיפות בטן אלכסוניות (מרפק שמאל לברך ימין וכו'..
  • השריר הרחב בטני – שריר פנימי שפחות מסייע לתנועתיות אבל בעל חשיבות גדולה מאד ליציבה.

חיזוק שרירי בטן לטיפול בכאבי גב

רפיון של שרירים אלו מביא אתו יציבה לא נכונה והדרך אל כאבי גב (עליון ותחתון) קצרה. אנו רואים בד"כ אנשים כבדי משקל או נשים בהריון ששריריהם רפויים והתנועתיות שלהם מוגבלת – הסובלים מכאבי גב באופן יומיומי. כאבי גב אלו נובעים מכך שישנו חוסר איזון בעומסים בין הגב לבטן – ז"א שכאשר אדם מבצע פעולה פיזית, במקום ששרירי הבטן יהיו הבסיס לתנועה – כל העומס נופל על עמוד השדרה.
ברוב המקרים הפתרון לכאבי הגב נעוץ בעבודה נכונה על שרירי הבטן המעניקים לגב תמיכה חזקה ומאפשרים לעמוד השדרה לנוע ביתר חופשיות וללא עומסים.

חיטוב הבטן לאחר לידה

במהלך ההריון עובר גוף האשה שינויים רבים ביניהם התרופפות שרירי ומתיחתם כדי לפנות מקום לעובד הגדל ברחם. ההתרופפות אינה משפיעה רק על מראה הבטן לאחר הלידה, היא משפיעה בעיקר על האיברים הפנימיים ועל עמוד השדרה. השרירים הרפויים אינם תומכים היטב רצפת האגן וגורמים בטווח הקצר לדליפות שתן בזמן מאמץ (שיעול, צחוק, קפיצות) ולצניחת רצפת האגן בטווח הרחוק יותר.
בנוסף לכך במהלך ההריון הגב סוחב עומסים שאינו מכיר בד"כ ולאחר הלידה – ההנקה וההרמה מכבידים עליו וגורמים לכאבים ולאי נוחות.
שגרת אימונים אחרי לידה חשובה מאד על מנת "לאסוף" את כל האיברים הפנימיים בחזרה, לתמוך בגב כולו ובעמוד השדרה ולאפשר לך להנות מחוויית האמהות מבלי לעסוק בכאבים ובמגבלות פיזיות.